ABD Hazinesi’nin nakit durumu 38,8 milyar dolarla 2017’den bu yana en düşük seviyede

0

ABD Hazinesi’nin likidite seviyesi, borç limiti müzakereleri sürerken 2017’den bu yana en düşük seviye olan 38,8 milyar dolara geriledi.

ABD Hazinesi’nin likidite seviyesi, borç limiti müzakereleri sürerken 2017’den bu yana en düşük seviye olan 38,8 milyar dolara geriledi.

Hazine Bakanlığı, Hazine’nin nakit dengesine ilişkin verileri yayınladı.

Sonuç olarak, ABD Hazinesinin likidite seviyesi Perşembe günü 38.8 milyar dolara düştü. Bu oran önceki gün 49,5 milyar dolar seviyesindeydi.

Goldman Sachs ayrıca 19 Mayıs’ta ABD Hazine Bakanlığı’nın likidite seviyesinin 8-9 Haziran’a kadar 30 milyar doların altına düşeceğini tahmin etti. Bu durumun federal hükümetin yükümlülüklerini yerine getirme kabiliyetini olumsuz yönde etkileyebileceği ileri sürülmüştür.

Hazine, borç limiti artırılmazsa 5 Haziran’dan itibaren likidite sıkıntısı yaşayabilir

ABD, 19 Ocak’ta 31,4 trilyon dolarlık borç sınırına ulaştı ve ABD Hazinesi, sınırı aşmamak için olağanüstü önlemler almaya başladı.

Hazine Bakanlığı, bu olağanüstü önlemlerin Haziran başına kadar etkisini yitirebileceği konusunda uyardı.

Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Meclis Başkanı Kevin McCarthy’ye borç limitiyle ilgili olarak bugün yazdığı bir mektupta, Kongre’nin borç limitini 5 Haziran’a kadar artırmaması veya askıya almaması halinde Hazine’nin yükümlülüklerini yerine getirmek için kaynaklarının tükeneceğini tahmin ediyor. ulaşılabilir bilgi.

Tarih yaklaşmasına rağmen Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında bütçe limitinin artırılmasına yönelik müzakereler ilerledi ancak henüz bir anlaşmaya varılmadı.

Başkan Joe Biden Cuma günü anlaşmanın “çok yakın” olduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku