BBC’de seks skandalının arkasındaki ismi eşi ifşa etti

0

Edwards’ın eşi Flind’in ifadesinden kısa bir süre önce Londra Polis Departmanı, iddialarla ilgili cezai soruşturmaya yer olmadığına karar verdiğini duyurdu.

Genç bir kadına müstehcen fotoğraflar karşılığında para göndermek de dahil olmak üzere bir dizi suçlamaya konu olan sunucunun kimliği, kocası tarafından İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye açıklandı.

BBC’nin yıldız sunucularından birinin 17 yaşındaki gence “müstehcen fotoğraflarda poz vermesi” için binlerce sterlin ödediği iddiasının hedefindeki isim belli oldu.

Kişisel mahremiyet nedeniyle adı açıklanmayan seks skandalına rağmen, adının 40 yıldır BBC’de çalışan Huw Edwards olduğu ortaya çıktı.

Ev sahibinin eşi Vicky Flind yaptığı yazılı açıklamada, iddialarda hedef alınan kişinin eşi Edwards olduğunu ve akıl sağlığı sorunları nedeniyle hastanede tedavi altına alındığını açıkladı.

Son 5 günün ailesi için çok zor geçtiğini belirten Flind, ev sahibi eşinin son yıllarda ağır depresyon tedavisi gördüğünü ve yaşananların durumu daha da kötüleştirdiğini vurguladı.

Edwards’ın eşi Flind’in bir açıklama yapmasından kısa bir süre önce, Londra Polis Departmanı iddialarla ilgili herhangi bir adli soruşturmaya yer olmadığına karar verdiğini duyurdu.

“3 yılda 45.000 $ ödeme”

Skandalı ifşa eden Sun gazetesi, adını yazmadığı erkek sunucunun, bir gence üç yıl içinde 17 yaşından beri çıplak fotoğraflar için 35.000 £ (45.000 $) fazla para ödediğini söylediğini bildirdi.

Genç adamın parayı kokain bağımlılığını finanse etmek için kullandığını kaydeden anne, 19 Mayıs’ta BBC’ye şikayette bulunduğunu ancak sunucunun programdan hemen çekilmediğini söyledi.

İngiltere’de televizyon izleyen her hanenin ödediği lisans ücretiyle finanse edilen BBC, yaptığı açıklamada, ‘Gazeteler de dahil olmak üzere yeni bilgiler ifşa edilir veya verilirse, iç kural süreçlerine uygun hareket eder’ dedi. .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku