Beyaz Saray, Biden-Netanyahu görüşmesiyle ilgili detay vermedi

0

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biden’ın dün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ABD’ye davet ettiğine dair İsrail tarafının yaptığı açıklamaya ilişkin görüşmenin ne zaman ve nerede yapılacağı sorusuna Jean-Pierre, ekiplerin ‘görüşme’ için düzenleme yapacaklarını söyledi. .

Bu bağlamda Jean-Pierre, şu anda paylaşacak herhangi bir bilgisi olmadığını belirterek, görüşmeye ilişkin “ABD tarafının bilgi verme konusunda isteksiz olduğu” yorumunu reddetti.

İki liderin bu yılın sonlarına doğru ABD’de görüşeceklerini teyit ettiklerini kaydeden Jean-Pierre, görüşme yerinin ve nasıl olacağının düzenlenmesinin biraz zaman aldığını vurguladı.

İsrail başbakanlığı basın dairesinden yapılan yazılı açıklamada, Biden’ın Netanyahu’yu ABD’de görüşmeye davet ettiği, Netanyahu’nun olumlu yanıt verdiği ve bu konudaki takvimin belirlenmesi için ortak ekiplerin çalışmalara başlayacağı söylendi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Netanyahu’nun ülkeye davet edildiği bilgisi yer almadı.

İsrail televizyonu “Channel12”, Eylül ayında New York’ta yapılacak Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantısında Biden-Netanyahu görüşmesinin gerçekleşebileceği bilgisini paylaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku