Enkazdan çıkarılan veteriner gönüllü olarak hayvanları tedavi ediyor

0

Antakya’nın merkez ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki Ünsal, arkadaşının ailesi tarafından çöken 12 katlı binanın molozundan yaralandı.

Kaburgasındaki çatlaklar nedeniyle tedavi gören ve yaklaşık 3 hafta korse giymek zorunda kalan Ünsal, o gün yanında misafir olarak kalan arkadaşını depremlerde kaybetti.

Ünsal, iyileştikten kısa bir süre sonra, enkazda bulunan veya kaybolduktan sonra getirilen sahipsiz veya evcil hayvanların tedavi ve bakımı için klinikleri hasar gören arkadaşlarıyla birlikte Atatürk Parkı’nda sahra kliğini kurdu.

Ünsal, arkadaşlarıyla birlikte hizmet verdikleri klinikte bugüne kadar 4 bin 500 köpek ve kediyi tedavi etti.


Veteriner Hekim Kübra Ünsal, depremde binanın çöktüğünü ve kendilerini enkaz altında bulduklarını söyledi.

Enkazda yaşadıklarını unutamadığını anlatan Ünsal, ıslık çalarak sesini duyurduğunu söyledi.


İyileştikten kısa bir süre sonra çalışmalarına gönüllü olarak devam ettiklerini anlatan Ünsal, “Yetim hayvanların tedavisini üstlendik. Bunun dışında yaralı, muhtaç ve bazen terk edilmiş hayvanlarla da ilgileniyoruz. Bunları merkezlere, yerlere veya kişilere yönlendiriyoruz. Kim daha sonra tedavi edilebilir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku