Fransız Sendikacı Berger, medyayı eleştirdi: ‘500 göçmen öldü ama biz Titan’ı daha çok konuşuyoruz’

0

Fransa Demokratik Çalışma Konfederasyonu genel sekreteri Laurent Berger, “Geçen hafta Akdeniz’de 500 kişi hayatını kaybederken, hep kayıp denizaltı ve Titanik’ten bahsediyoruz” dedi.

Fransız demokratik emek sendikası konfederasyonu genel sekreteri Laurent Berger, düzinelerce göçmenin hayatını kaybettiği Yunan tekne faciasıyla ilgili medyanın tutumunu eleştirdi.

Berger, Titanic turu sırasında kaybolan Titanic denizaltısı ve Akdeniz’de en az 82 kişinin hayatını kaybettiği tekne faciasının medyada yer almasındaki “eşitsizlik” karşısında şok olduğunu söyledi.

France 2 kanalına konuşan genel sekreter, “Sürekli kayıp denizaltı ve Titanik’ten bahsediyoruz, geçen hafta ise Akdeniz’de 500 kişi hayatını kaybetti.” o ifadeleri kullandı

Geçen hafta Yunanistan’ın Pylos açıklarında meydana gelen gemi faciasında onlarca göçmen hayatını kaybetti. Tahminlere göre 700’den fazla göçmeni taşıyan tekne alabora oldu ve en az 82 kişinin cesedi bulundu. Kayıp cesetleri arama çalışmaları sürüyor.

Göçmen teknesiyle bağlantılı olduğuna inanılan dokuz Mısır uyruklu Salı günü tutuklandı. Kaçakçı olduklarına inanılan bu 9 kişi “yasadışı insan ticareti” yapmakla suçlanıyor.

Atlantik’te, Titanik’in enkazına giden Titan denizaltısı, beş yolcusuyla birlikte ortadan kayboldu. Biri Fransız olmak üzere beş kişiyi kurtarma çalışmaları sürüyor. Yakın zamanda bir Kanada askeri gözlem uçağının okyanusun derinliklerinden gelen sesler tespit ettiği bildirildi.

Koltuğunu Marylise Léon’a devretmeye hazırlanan Fransız Demokratik Emek Konfederasyonu Konfederasyonu genel sekreteri Laurent Berger’in eleştirisi, bu iki olayın medyada orantılı bir şekilde yer almaması yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku