Kapadokya’da ziyaretçi rekoru kırıldı – Son Dakika Haberleri

0

Nevşehir Valisi Ali Fidan gazetecilere yaptığı açıklamada, yılın 10 aylık döneminde bölgedeki müze ve ören yerlerini ziyaret eden turist sayısında önceki yılların aynı dönemine göre ciddi oranda artış yaşandığını söyledi.

Bu yıl Ocak-Ekim döneminde bölgeyi 4 milyon 256 bin 129 yerli ve yabancı misafirin ziyaret ettiğini belirten Fidan, şöyle konuştu:


“Kapadokya, eşsiz doğal güzellikleri ve kültürel dokusuyla ülkemizin ve dünyanın en önemli turistik bölgelerinden biridir. Nevşehir, yılın 12 ayını kapsayan ve ülke ekonomisine katkı sağlayan turizm faaliyetiyle milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Müzeler Kentimizin harabeleri bu yıl ayda 10 ziyaretçi alıyor.” Verileri analiz ettiğimizde bugüne kadarki en yüksek rakama ulaşıldığını görüyoruz. Bu yıl 4 milyon 256 bin 129 yerli ve yabancı turist ağırlandı. Böylece tüm zamanların rekoru kırıldı. Ziyaretçi sayımız bu şekilde devam ederse yıl sonuna kadar ziyaretçi sayımızın 5 milyonu aşmasını bekliyoruz” dedi.

Fidan, bölge turizminin zirve yılı olarak kabul edilen 2022’de müze ve ören yerlerini 4 milyon 192 bin 70 kişinin ziyaret ettiğini kaydetti.

Fidan, bölgede kalış süresinin artırılması ve turizmin geliştirilmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom