Kars’ta “13. Tarım Orman ve İnsan” fotoğraf sergisi açıldı

0

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarıma olan ilgiyi artırmak, toprağın ve tarımın önemi konusunda toplumsal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek amacıyla ülke çapında ve farklı kategorilerde fotoğraf yarışması düzenliyor.

Yarışmada dereceye giren fotoğrafların yer aldığı “Tarım, Orman ve İnsan” sergisi, Kars Kalesi eteklerindeki Bedesten mevkiinde, Vali Yardımcısı Muhammed Enes Çokrik, Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın’ın katılımıyla açıldı. ve misafirler.

Çekrık sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

Sergide Kars’ın çekilmiş bir fotoğrafını gören Çıkrik, gurur duyduğunu söyledi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Aydın, sergide 13’üncü ulusal fotoğraf yarışmasını kazanan fotoğrafların yer aldığını belirterek, şöyle konuştu: “Ülke genelinde açılacak ilk sergi Kars’ta açılacak. Halkımızın tarımsal faaliyetlerinin gerekli değerini görmek ve bu çalışmaların nasıl yürütüldüğünü anlamaktır.” “Bu fotoğraf yarışması nasıl yapıldığını anlatacak şekilde düzenleniyor ve sergileniyor. Karslı vatandaşlarımızın bu sergiyi gezmesini, ülke genelinde tarımsal üretimin nasıl yapıldığına dair bilgi almasını ve sergilemesini hedefliyoruz. sanatsal yönü ile ön plana çıkmaktadır.” dedi.

Aydın, 84 eserin yer aldığı serginin bir hafta boyunca ziyaret edilebileceğini vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom