Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nı ‘havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi’ yapacaklarını söyledi

0

Millet İttifakı başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nı “havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi” yapacaklarını açıkladı.

Millet İttifakı başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nı “havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi” yapacaklarını açıkladı.

AK Parti yönetiminin havalimanı pistlerini dağıtıp kalanını kendilerine kullandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bugün izninizle gençlere seslenmek istiyorum” dedi. “Bugün hayatımın en büyük projelerinden birini gençlere duyuracağım” diyen Kılıçdaroğlu, “Hepimizin yüreğinde derin yaralar bırakan bir konuda.

Atatürk Havalimanı’nın Türk havacılık tarihinde çok önemli bir yeri olduğunu ve köklerinin 1911-12’de kurulan tayyare okuluna kadar uzandığını anlatan CHP lideri, sosyal medya hesabından yayınladığı 5 dakikalık videoda şunları söyledi:

“Türk havacılığının öncüleri, Milli Mücadele kahramanları, Vecihi Hürkuş, Ahmet Ali Çeliktel, Mehmet Fazıl Bey ve daha niceleri… Hep Yeşilköy teyyare mektebinde eğitim gördü. Şimdi adını verdikleri o okulu yıktılar. propaganda için kullanılan eğitimli Türk Yeşilköy, havacılığın ve vatan savunmasının temel unsurlarından biri olan hava kuvvetlerimizin doğup büyüdüğü yerdir.

Denizler böyle bir yerin izini sürdü. Diğer pistleri de kendilerine özel hava alanı olarak kullanıyorlar. Ne, vatan değil mi? İnsanları kov, havaalanını kendin için ele geçir. Şimdi bu üzücü tabloyu kökten değiştirecek bir müjdeye geldik.

Düşünmeye devam ettim; Atatürk yaşasaydı nasıl olmasını isterdi? Atatürk’ün havacılık vizyonu nasıl olurdu? Atatürk her zaman ileri görüşlü olmuştur. Atatürk bir vizyonerdi. Türk milleti için hep daha iyisini ve daha fazlasını istedi. Atatürk bugün yaşasaydı havacılıktan sadece uçak olarak ne anlardı? belli ki değil. Önümüzdeki yüz yıl için hazırlanıyordu. Elon Musk, tek başına uzayı kolonileştirme cesaretine sahip olmayacaktı.

Biz de onun vizyonu doğrultusunda tam olarak bunu yapacağız. İktidara gelir gelmez Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceğiz. Geleceğin göklerde olduğunu bize öğreten atamızın adını taşıyan bu merkez, havacılık ve uzay sektörümüzün dinamosu olacak” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku