Kılıçdaroğlu Milet İttifakı’nın İzmir mitinginde konuştu: Ülkeye baharlar getireceğim

0

Kılıçdaroğlu, “sandığa gidin ve oy kullanın” vurgusu yaparak, Cumhuriyetin 2. asırını demokrasi ile taçlandıracaklarını söyledi.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) genel başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, bu seçimin Türkiye’ye demokrasi getirmek için yapılan bir seçim olduğunu söyledi.

Millet İttifakı’nın tüm ittifak mensuplarıyla İzmir’de düzenlediği mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, “Saraylarda gözüm yok, Atatürk’ün Çankayası’nda otururum” dedi.

İlk kez oy kullanacak gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, “‘Türkiye’de otoriter bir rejim vardı. Tweet atarken ailem beni uyardı. 14 Mayıs’ta gittim oy verdim. Bir oyum benim için çok değerli. Hindi.’ diyecekler” dedi.

Kılıçdaroğlu, “sandığa gidin ve oy kullanın” vurgusu yaparak, Cumhuriyetin 2. asırını demokrasi ile taçlandıracaklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından bazı başlıklar:

“Hiçbir çocuk aç yatmayacak.”

“Tüy kalemi bitmemiş, bitmemiş yetime hakkını vermem.”

“Bu seçimler kadın erkek eşitliğini sağlayacak seçimlerdir. Bu seçimler ayrıştırma değil kucaklaşma seçimleridir. Bu seçimler Türkiye’ye demokrasi getirme seçimleridir.

“Göreceksiniz ki ben bu ülkeye baharı getireceğiz, bu ülkeye barış getireceğiz, bu ülkeye kardeşlik getireceğim, çiftçiyi toprakla buluşturacağım. Kadının, gencin olmadığı fikri dönüştüreceğiz.” kırsal kesimde aç kalıyor.”

“Gözüm binalardan yana değil, ben taraftardan yanaysam vatandaş için çalışırım.”

Binlerce İzmirli sahaları doldurdu

Millet İttifakı’nın İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlediği mitingde binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla konuşmacıları dinlemek için toplandı.

Mitingde, Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Adayları, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eşlik etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuşmasıyla başlayan mitingde söz alan Soyer, Kılıçdaroğlu’na dönerek, “İzmir seni cumhurbaşkanı yapacak. Geleceğin Türkiye’sine çok yakışıyorsun. Demokrasiden.” dedi.

temel karamollaoğlu

Soyer’in ardından kürsüye çıkan Temel Karamollaoğlu, “20 yıldır iktidarda olan ve son iki dönem ülkeyi tek başına yöneten arkadaşlar paten kaymaya başladılar. Sorunları çözemiyorlar. Son zamanlarda değiştiler.” Ne kadar yetenekli olduğumuza dair bir sürü icatla milletimize anlatmaya çalışıyorlar.” vurguyu koyun.

Karamollaoğlu “Şimdi TOGG arabasıydı tabi insansız hava aracıydı. Yok bizim tankımızdı. Bunların hepsini sergiliyorlar. Ama sizin ihtiyaçlarınıza nasıl çözüm bulacağınızı anlatamıyorlar. Bilmiyorlar.” çünkü bunu nasıl çözeceklerini bilmiyorlar. Size nasıl düzelteceğinizi anlatmak istiyoruz.” dedi.

Mansur Yavaş: “Şampanya deyince aklıma uçakta sızan bakan geliyor”

Kürsüde yerini alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “‘Kaybedersek darbe olur diyorlar.’

Yavaş’ın konuşmasından satırbaşları:

“Bu nefret söylemini yok edeceğiz, şerri yok edeceğiz, Türkiye’yi normal siyasete kavuşturacağız. Bağırarak nefesinizi bile boşa harcamayın.”

“Flaş makinelerini, villalarını, üç beş maaşlarını bırakmak istemiyorlar, torpidoyu bırakmak istemiyorlar. Bu düzen onlara işliyor.”

“Şampanyayla kutlama yapanlar deyince aklıma ne geliyor? Uçakta bir bakan şampanyayı içip sızdırmış. ve her cuma mısra mı sallasınlar? Bir de elçi oluşturmuşlar.”

Yavaş ilerleyen ülkede “siyaseti normalleştirme zamanı” diyerek seçimin bir parti seçimi olmadığını vurgulayarak, Millet İttifakı’nın “oy kullansın, vermesin herkese eşit davrandığını” vurgulayarak konuşmasını tamamladı. .

Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’nin sorunları çözülsün, ekonomi rahatlasın, paramız yok, geleceğin gençlerini işe, üretime, teknolojiye kavuşturmak istiyoruz. çalış. Hazır ol İzmir. Hazır ol Türkiye”. dedi.

“Darbeydi, marbeydi. Seçimi kazanırlarsa milli iradeydi, Millet İttifakı kazanırsa darbeydi. Haydi, haydi, gidin!” Demokrasi, liyakat, kadın özgürlüğü, hak, hukuk ve adalet vurgusu yapan İmamoğlu, “Kazanıyoruz İzmirliler, 86 milyon kişiyi kazanıyoruz. Şunu unutmayın. Kazanıyoruz, kazanıyoruz, kazanıyoruz” dedi. Sözleriyle oylamayı havaya uçuracaklarını vurguladı.

Ali Babacan

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan yaptığı konuşmada Millet İttifakı’nın seçim şarkısına atıfta bulunarak, “İzmir 15 Mayıs sabahına uyandı bile. Güzel İzmir’in dağlarına bahar geldi bile. İzmir umut dolu. neşe dolu.” başlangıç.

Babacan “Hedefimiz her alanda Avrupa standartlarına ulaşmış bir Türkiye. Çünkü Türkiye her alanda en iyiye layık.” dedi. Türkiye’nin kötü yönetildiğini ifade eden Babacan, “Bu güzel ülkenin iyi yönetildiğini 1923’ten beri gördük ve yaşadık. Dürüst ve yetkin insanlar iktidara geldiğinde bu ülke nasıl uçar gider.” dedi ve seçimlerde Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye oy istedi.

Gültekin Uysal: “Yeter!”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Demokrasinin bayrağını, demokrasi meşalesini tüm baskılara, dayatmalara rağmen düşürmediniz. Bu meydan, bu ülkenin, bu aziz milletin, geleceğin geleceğinin müjdecisidir” dedi. Türkiye” diye İzmir’e seslendi.

Uysal, şu noktaların altını çizdi:

“Türk milleti, yetki istedi, yetki verdi, güç istedi, güç verdi, mutlak güç istedi, mutlak güç verdi, ağalara yetmedi, dediler.

“Bu ülkenin milli güvenlik şemsiyesi demokrasi, hukuk ve laikliktir. Biz bu değerleri içselleştireceğiz.” “

“Dünümüzü çalanlara yarınımızı da çaldıracak mıyız? Çalmayacağız. Bu haram saltanatına son vereceğiz.”

“Güzel Ege şivesiyle gari diyeceğiz.”

Ahmet Davutoğlu

Müstakbel parti başkanı Ahmet Davutoğlu, “İzmir bugün diyor ki biz buraya yeni bir ufuk çizmeye, yeni bir kader yazmaya geldik, buradan Ankara’ya, Beştepe’ye ve ötesine.” konuşmaya başladı.

Davutoğlu, “Bu manzara kolay olmadı. Aylarca görüştük, aylarca görüştük. Gizli bir şey olmadı. Şimdi milletimizi iki meşakkatli yol bekliyor. Ya şu anda otoriter yolsuzluklarla kirlenmiş olan başkanlık sistemi devam edecek, ya Türkiye’mizi ve milletimizi birleştiren Milli İttifak gelecek, çizeceği yeni bir ufuk gelecektir” dedi.

Geride kalan 15 güne altı ilkeyle girdiğini öne süren Davutoğlu, demokrasi, özgürlük, adalet, insana yakışır yaşam standardı ve ekonomik düzen, temiz ahlak, temiz siyaset, devletin prestiji, açık ve onurlu bir ülke ve ifade özgürlüğü vaadinde bulundu. .

Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “14 Mayıs gecesi kazansaydık işgalci olurduk. İşgale son veren İzmir, bugün burada gördüğüm İzmir kararını aldı. Atatürk’ün bıraktığı emanete sahip çıkan İzmir, Bizi taciz eden, vatandaşlık satan, ülkemizdeki 10 milyon Suriyeliyi dolduran bu hukuksuz düzeni o başlattı” dedi.

Akşener’in konuşmasından satırbaşları:

“İzmir’e cahil diyenler Cumhuriyetimizin kurucularına sarhoş dediler. Sonra ne oldu? O iki sarhoşun sözlerine önce kadınlar sonra gençler itiraz ettiler ve 14 Mayıs akşamı inşallah 13. Cumhurbaşkanı seçilecek. Alkışlarla makamına yerleştireceğiz. Zarafetle emekliye ayrılacağız.”

“Burada her siyasi görüşten insan var. İYİ Partililer hem Kılıçdaroğlu’na hem de kendi logosuyla seçimi kazanan İYİ Parti’ye oy verecek. Her aileden oy istiyorum.”

“Moralim için istiyorum, iradem için istiyorum, ailem için istiyorum, yeğenim için istiyorum, tüm kadınlar için istiyorum. Çünkü bu mücadeleyi vermen için sana ihtiyacım var.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku