Londra’da binlerce kişi iklim değişikliğine dikkat için sokaklarda

0

Extinction Rebellion (XR) adlı örgütün daveti üzerine binlerce kişi sabah saatlerinden itibaren İngiliz Parlamentosu önünde toplanmaya başladı.

Kurumun internet sitesinde yer alan tezgâha göre, eyleme 30 binden fazla kişi katılırken, onlarca çevre kuruluşu da stant kurarak eyleme destek verdi.

Abingdon Caddesi, Millbank Caddesi ve Great Peter Caddesi’ni Parlamento önünde kapatan protestocular, “Dünyayı kurtarmak için çok geç değil”, “B gezegeni yok”, “İklim eylemi olmazsa hepimiz kaybederiz” ve “Hadi gidelim” gibi sloganlar attı. suyu temiz, gezegeni yeşil tut.” .


“Enerji temel bir ihtiyaçtır ve karşılıksız verilmelidir”

Fuel Shortage Hareketi’nin kurucusu Ruth London, sahnede protestoculara hitaben yaptığı konuşmada, “İngiltere’de her yıl yüzlerce kişi yakıtsızlıktan ölüyor. Bu zengin ülkede insanlar faturalarını ödeyemiyorlar. İnsanların parası israf edilmeli.” Enerji temel bir ihtiyaçtır ve karşılıksız verilmelidir.” ifadesini kullandı.

Enerji israfından ve kirliliğe neden olmaktan kaçınılması gerektiğini vurgulayan London, “Bazı insanlar ihtiyacından fazlasını kullanıyor ve ödüyor, bazıları da bulamıyor. Evlerde yalıtım olmaması da aşırı kullanıma neden oluyor.” dedi.

Yeşiller Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zack Polanski, Milli Eğitim Bakanlığı dışında toplanan vatandaşlara ve öğretmenlere, “Çocuklara bilimsel gerçekleri anlatmak zorundayız. Bu konuların tartışıldığı bu eylemlere, toplantılara onları götürmek zorundayız.” O çağırdı.

Nehirle ilgili kampanyalarıyla tanınan ‘River Action’ grubundan Amy Slack, İngiltere’de son 3 yılda 1 milyondan fazla nehrin kurutulduğunu kaydetti. Slack, yalnızca tarım endüstrisinin yılda 26.000 ton atığı nehirlere döktüğünü belirterek, “Hükümetin çevreyi kirletenleri hesaba katması gerekiyor” dedi. ifadesini kullandı.


“Eylemler pazartesiye kadar devam edecek”

XR’nin haberine göre 4 gün sürecek eylemlerde 50 binden fazla protestocu meclis çevresinde toplanacak ve eylemler gece de devam edecek.

Eylemi düzenleyenlerden Hugh Brasher, Pazar günü binlerce kişinin katılacağı 43. Londra Maratonu’nu etkilemeden barışçıl eylem yapacaklarını söyledi.

Brasher, iklimsel ve çevresel konularda farkındalık yaratmak için sanat eserlerine ve hükümet binalarına yaptığı boya saldırılarıyla tanınan “Just Stop Oil” grubunun katılımı hakkında, “Umarım Just Stop Oil de diğer katılımcılar gibi kurallara bağlı kalır,” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Çevre ve iklim konularının tartışılacağı ve mitinglerin yapılacağı protestolar Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku