Okulların tatil olduğu Dubai’de aileler için eğlenceli yaz aktiviteleri

0

Yaz aylarında sıcaklıkların yükseldiği Dubai’de aileler, kapalı mekanlarda eğlenceli aktiviteler arıyor. Yenilikçi aileler, çocuklarını tüm yaz boyunca eğlendirmek ve tazelemek için yaratıcı yollar düşünüyor.

Yaz aylarında sıcaklıkların yükseldiği Dubai’de aileler, kapalı mekanlarda eğlenceli aktiviteler arıyor. Yenilikçi aileler, çocuklarını tüm yaz boyunca eğlendirmek ve tazelemek için yaratıcı yollar düşünüyor.

Dubai’deki El Seef İllüzyon Müzesi, yerçekimi odalarından sonsuz tünele ve klon tablosuna kadar optik illüzyonlar ve duyusal deneyimlerle dolu bir 3D sergiye ev sahipliği yapıyor.

Oli Oli, yıl boyunca devam eden etkinliklerle şehrin bir diğer popüler destinasyonu. Etkileşimli Macera Merkezi, sanatçıların, eğitimcilerin ve gelişim psikologlarının çalışmalarından ilham alan 40’tan fazla sergiye sahiptir.

En küçüğü 8 aylık, en büyüğü 9 yaşında 5 çocuğu olan Moussalem ailesi ile bu merkezi ziyaret ettik.

Küçük kızları Rosie Moussalem birkaç odayı deneyimlediğini söylüyor: “Şimdiye kadar her şeyi beğendim. Yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki, suyla oynayabilirsiniz, havayla oynayabilirsiniz. Şu anda çok eğleniyorsunuz.” ”

Annesi Willeke Moussalem, Dubai’de küçükler için pek çok oyun alanı, büyükler içinse başka favori yerler olduğunu anlatıyor: “Dubai Mall’a gidiyorum. Orada buz pateni pisti var. Buz pateni, Dubai Akvaryumu veya Dubai Akvaryumu’na gitmeyi seviyorum. Kidzania “Gitmeyi seviyorlar. Sadece orada yürüyüş yapabilmeyi seviyorum. Biraz yürü, ye. Eğlendin”.

Kidzapp, uygun aktiviteleri bulmanıza yardımcı olur

Şehir, yaz boyunca su parklarından çiftlik gezilerine, kapalı oyun alanlarından müzelere kadar binlerce aktivite sunuyor.

Önlerinde uzun bir yaz tatili olan aileler için bir başka zorluk da uygun fiyatlı aktiviteler bulmaktır. Kidzapp, ailelerin bu etkinlikleri bulmasına ve indirimlerden yararlanmasına yardımcı olan platformlar arası bir uygulamadır.

Kidzapp’ın kurucu ortağı ve CEO’su Karim Beidas, yapacak çok şeyin olmasının harika olduğunu, ancak bir aktivite seçmenin çoğu zaman bunaltıcı olduğunu söylüyor.

Euronews’e konuşan Beidas, “Ailelerin bu yaz kullanmak isteyeceği filtrenin iç mekanlar olduğunu düşünüyorum. Tüm iç mekan aktivitelerini görmek için tıklamanız yeterli. Ailelerin sadece çocukları için doğru aktiviteleri bulmalarına yardımcı olmuyoruz Küçük işletmelere de yardımcı oluyoruz. Az bilinen küçük işletmelerin o kadar çok harika mekanı, çok yaratıcı fikirleri var ki, normalde müşterilerine ulaşmakta zorlanırlar.” ifadeleri kullan

Çocuklar için Hello Kitty Spa

Sunulan daha eşsiz etkinliklerden biri de çocukların doğum günü partisi hayallerinin gerçeğe dönüştüğü Hello Kitty Spa’dır. Tırnak sanatından tek boynuzlu at örgüsüne ve mini masajlara, grup veya bire bir seanslara kadar her şey burada.

Şehirdeki tüm faaliyetler ücretli değildir. Moussalem ailesi yıl boyu en sevdikleri aktivitenin sahile gitmek olduğunu söylüyor.

Willeke Moussalem, “Suya girip kumda oynayabilirsiniz. Harika. Bayıldık. Sessiz, sakin, rahat, çok süslü değil ama tuvaletleri, duşları, cankurtaranları var. Gerçekten çok güzel bir yer.” .” konuşur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku