Rusya, ABD ve İngiltere’den Gazze’de çatışmalara ara talep edilen tasarıya çekimser oy

0

Malta’nın 15 üyeli Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne sunduğu karar taslağı, 3 çekimserliğe karşı 12 lehte oyla kabul edildi.

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield, oylamanın ardından yaptığı açıklamada, “Hamas’ın terör faaliyetlerini kınamamanın hiçbir gerekçesi yok. Bu çatışmayı Hamas tetikledi.”

İngiltere’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Barbara Woodward, Filistin halkının yaşadığı acıyı ve kaybı anlamanın mümkün olmadığını belirterek, şunları vurguladı: “Bu karar hayat kurtaracak. Artan kaynaklarla yardımın hızla ulaşmasını sağlamak için birlikte hareket etmeliyiz.” ” kanallar.”

Woodward, kararın “Hamas’ın terör faaliyetlerini” açıkça kınamamasından üzüntü duyduğunu ve bu nedenle oylamada çekimser kaldığını söyledi.

Woodward, kararın önemli olduğunu çünkü bunun BM Güvenlik Konseyi’nin tek bir ağızdan konuşmasına olanak sağladığını ve yardımların ulaştırılmasının önünü açtığını söyledi.

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) daimi temsilcisi Vassily Nebenzia, Malta’nın masaya koyduğu kararda ciddi eksiklikler bulunduğunu ancak insani boyuta odaklandığı için veto etmediğini söyledi.

En büyük eksikliğin kararda acil ateşkes talebinin yer almaması olduğunu kaydeden Nebenzia, bunun öncelikli öncelik olması gerektiğini söyledi.

Nebenzia, “Geçici duraklamalar yalnızca askeri faaliyetlerin daha güçlü bir şekilde yeniden başlamasını sağlayacaktır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom