Yalovalı kadınların ürettiği yöresel ürünler dünya pazarına açılıyor

0

Altınova Kadın Üretim Kooperatifi ve İşletmesi Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin açılışı için geri sayım başladı.

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, kadınların üretimden satışa kadar büyük pazarlara profesyonel olarak açılmalarını sağlayacak merkezin kadınlar için önemli bir gelir kaynağı olacağını söyledi. Oral, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hayata geçirilen Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin Türkiye’nin en ihtisaslaşmış ve nitelikli merkezleri arasında yer alacağını duyurdu. Başkan Oral, üretim yolları, ürün kurutma, soğuk zincir, satış merkezi, fırın, kafeterya gibi birçok profesyonel birimin bulunduğu merkezde satılacak organik ürünleri yerli ve yabancı kitlelere ulaştıracak bir internet sitesinin de bulunduğunu kaydetti. restoran bulunmaktadır.

“Emekleri Altınova markasıyla büyüyecek”

Kadınların üreterek ekonomiye katkı sağlamalarının büyük önem taşıdığını belirten Oral, “Yakın gelecekte tüm kadınlarımıza hizmet edecek Türkiye’nin en özgün ve nitelikli bölgesel ürün üretim merkezimiz aracılığıyla Altınovalı kadınlar, daha profesyonel ve daha büyük pazarlara açılacaklar. Altınova markası ile çalışmaları büyüyecek” dedi.

Oral, zanaatkar lezzetlerin dünyaya açılmasında değerli katkıları olan Altınşehir Altınova’nın üretken ve çalışkan kadınlarına, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’a ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na teşekkür etti. turizm güzergahındaki önemli durak, üreticilerimize, kadınlarımıza, çiftçi ve tüccarlarımıza önemli katkı sağlayacaktır. Önemli bir dönüm noktası olacak” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku