Aliağa satranç tutkunlarını ağırlayacak – SPORT

Turnuvaya katılmak isteyen satranç tutkunları, 10-24 Mayıs tarihleri ​​arasında İzmir'deki adresten başvuru yapabilecek.

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ve Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği iş birliğiyle Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu'nda düzenlenecek turnuva, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 10.00'da başlayacak. Yüzlerce Satranç Türkiye'nin farklı şehirlerinden Aliağa'ya gelecek olan meraklılar, elemelere katılmak için kıyasıya yarışacak. İki gün sürecek turnuvaya Türkiye'nin dört bir yanından sporcular katılacak. Turnuvaya katılabilmek için 2023-2024 yılı geçerli vizeye sahip olmak gerekiyor ancak turnuvaya 2017 ve önceki yıllarda doğan sporcular kayıt yaptırabiliyor.

Üç farklı kategoride oynanacak turnuvada İsviçre sistemi kullanılacak: A Kategorisinde Reytingi 1500 ve üzeri olan Sporcular, B Kategorisinde Reytingi 1499-1200'e eşit olan sporcular, Maksimum Dereceye sahip sporcular Kategori C'de 1199'a eşit ve daha düşük derecelendirme ve sıralama puanı olmayan sporcular. Her kategoride turnuva sporcu başına 35'+30″ uzunluğunda 6 tura bölünecektir.

Turnuvaya geçerli TSF lisansına sahip olan herkes katılabilir. Turnuvada Swiss Manager yazılımı kullanılacak ve başlama sırası sporcunun en yüksek güç seviyesine göre belirlenecek. Turnuva sonunda kendi kategorilerinde dereceye girenlere ödül töreni ve ödül töreni düzenlenecek.
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir