Dolar 33 liraya ulaştı! Dolar ve euro bugün ne kadar değerli? 26 Haziran 2024 döviz fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

USD/TRY dünkü pozitif seyrin ardından günü 32,94 seviyesinde tamamladı.

Yeni günde rekor kıran dolar/TL kuru, gün içinde maksimum 33 lira seviyesine ulaştı.

Dövizin güne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanış saat 09.40'ta 32.9650 seviyesinde gerçekleşti.

Euro/TL 35,33 seviyesinde işlem görüyor.

Dolar endeksi şu anda önceki kapanışın hemen üzerinde 105,7 seviyesinde bulunuyor.

KÜRESEL MARKETLER

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) önümüzdeki dönemde hangi adımları atacağına dair daha fazla ipucu ararken ve bankacılık yetkililerinden temkinli rehberlik beklerken, küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor.

ABD'de son dönemde açıklanan veriler karışık sinyaller verirken, Fed yetkilileri politika faizini düşürmek için acele etmeyeceklerini söylemeye devam ediyor.

Fed yetkililerinin enflasyonun yavaşladığına dair daha fazla kanıt görmek istediklerini hatırlatan analistler, Perşembe günü açıklanacak büyüme verilerinin ve Cuma günü açıklanacak kişisel tüketim harcamaları verilerinin Fed'in gelecekte izleyeceği yol haritasına dair ipuçları verebileceğini kaydetti. bir sonraki dönem.

Analistler, bugün yurt dışında ülkenin haftalık para ve bankacılık verilerinin, Almanya'daki GfK tüketici güven endeksinin ve ABD'deki gayrimenkul satışlarına ilişkin yeni verilerin takip edileceğini söyledi. Teknik olarak dolar endeksinin 106 ve 107 seviyelerinin direnç, 105 ve 104 seviyelerinin ise destek pozisyonu olarak değerlendirildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir