F.Bahçe Süper Lig'den çekilmiyor

F.Bahçe günlerdir beklenen kararını verdi. Tarihi bir kongre gerçekleştirildi. Kulüp başkanı Ali Koç, “Ligden çekilme ihtimalini masadan kaldırıyoruz” dedi.

Trabzonspor ile oynadığı Süper Lig maçında yaşanan olayların ardından Olağanüstü Genel Kurul yapılmasına karar veren Fenerbahçe, “Kulübün Süper Lig'den çekilmesi de dahil olmak üzere alınacak tedbirlerin değerlendirilmesi” gündemiyle buluştu.

Çoğunluğun sağlanmasının ardından Olağanüstü Genel Kurul Ülker Stadı'nda başladı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, tarihi kurultay kararı öncesinde yaptığı açıklamalarda, olaylı Trabzonspor maçına değinerek, şunları söyledi: “Trabzonspor maçına değinmek istiyorum. Çünkü bizim için bardağı taşıran son damla oldu. Maç ve maçın sonu organize bir şekilde gerçekleşti. Bu durum göz ardı edildi ve izin verildi.” kullanılmış.

Koç, Süper Kupa maçına da değinerek şunları söyledi: “Burada 2 seçeneğimiz var. “Biri hiç oynamamak, ikinci seçenek ise 19 Yaş Altılar'da oynamak” dedi.

Ayrıca Olağanüstü Genel Kurul toplantısında önemli kararlar alındı. Uygun bir tarihe ertelenmediği ve yabancı hakem atanmadığı takdirde Süper Kupa maçı veya U19 takımıyla oynamamak, önümüzdeki iki sezon Türkiye Kupası'na katılmamak veya 19 Yaş Altı takımıyla katılmamak, Türkiye'deki futbol faaliyetlerine ilişkin kararlardan bağımsız olarak futbolu yurt dışında yapılandırmaya, organize etmeye başlamak ve etkinlikleri yönetmek. UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına başvurma konusunda yönetim kuruluna tam yetki verilmesine karar verildi.

TFF'den gündem açıklaması: Kimsenin şüphesi olmasın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir