Gizli NATO üssü turizme açılıyor! Bunu çok az kişi biliyor!

Trabzon'un Boztepe bölgesinde Amerikan askerlerinin kullandığı ve şu ana kadar varlığı pek çok kişi tarafından bilinmeyen NATO üssü, Maçka ilçesinin Ortaköy mahallesinde bulunuyor. 1980'li yıllarda Rus tehdidine karşı inşa edilen NATO üssü, bir süre mühimmat deposu olarak kullanıldıktan sonra 2010 yılında tamamen boşaltılmıştı.

Trabzon'da şu anda aktif olmayan NATO üssü Maçka Belediyesi'nin yeni turizm merkezi olma projesine dahil edildi.

''Turizme kazandırmak için kolları sıvadık''

Eski NATO üssü için hazırlanan, içerisinde askeri yurtlar, futbol sahası, eğitim alanları ve 8 adet ses geçirmez hangarın yer aldığı özel proje için ilgililer toplanmaya başladı.

doğan-1

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, hangarları dışarıdan görülmeyecek şekilde inşa edilen NATO üssünde gerekli incelemeleri gerçekleştirdi. dıştan. Trabzon milletvekilleri ayrıca hangarların bulunduğu alanda incelemelerde bulunarak, üssün turizme uygunluğu konusunda Başkan Koçhan'dan bilgi aldı. Projenin hazır olduğunu belirten Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, hazırlıklara başladığını belirterek, “NATO üssünü bir an önce turizme kazandırmak için kolları sıvadık.” (İHA)Bu içerik Evin Özbey tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mezarının başında dua etti ve davul çaldı.Mezarının başında dua etti ve davul çaldı.
Rusya, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ölüm saçtı!  Çocuk hastanesi bu hale geldi: Çok sayıda ölü ve yaralı varRusya, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ölüm saçtı! Çocuk hastanesi bu hale geldi: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Dünyanın en tehlikeli patojeni: Her yıl yarım milyon insanın ölümüne neden oluyor!Dünyanın en tehlikeli patojeni: Her yıl yarım milyon insanın ölümüne neden oluyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir