İsrail Columbia Üniversitesi'nde protesto düzenledi

New York'ta Columbia Üniversitesi kampüsüne uzak bir spor kompleksinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, bazı hukuk mezunları Filistin bayrağının renklerinde keffiye ve eşarplarla sahneye çıktı.

Birçok Amerikan üniversitesine yayılan Filistin'e destek gösterilerinin odağında yer alan okulun mezuniyet töreninde, bazı öğrenciler sahnede “Şimdi Ateşkes” yazılı pankart açtı.

Üniversitenin merkez kampüsünde polis ekiplerince sonlandırılan barışçıl gösterilere tepki gösteren bazı hukuk öğrencileri, diplomalarını alırken profesörleriyle el sıkışmayı reddederek sessiz ve demokratik bir protestoya imza attı.

Columbia Üniversitesi yönetimi ana mezuniyet törenini iptal etti

Hukuk öğrencileri bu tavrıyla mezuniyet töreninin ahengini bozmadı ve İsrail'e destek veren şirketlerle ilişkilerini kesmeyen okul yönetimine karşı tavrını da dile getirmekten kaçınmadı.

Columbia Üniversitesi yönetimi, söz konusu protestolar nedeniyle okulun ana kampüsünde yapılması gereken ana mezuniyet törenini iptal etmek zorunda kaldı.

ABD'deki yüksek öğrenim kurumlarında yaz tatili sırasında pek çok üniversite kampüsünde düzenlenen mezuniyet törenleri de benzer Filistin yanlısı protestolara sahne oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir