Kamuda doktor kadroları boş kaldı – Son Dakika Sağlık Haberleri

Sağlık Bakanlığının açtığı kadrolar 1,5 yıldır boş duruyor. 2023 döneminde 3 kez açık atama yapıldı ve 2024 yılında 1 kez açık atama kurası yapıldı. Bu 4 roldeki toplam 9 bin 575 açık pozisyonun 2 bin 526'sı tercih edildi.

Tüm açık kontenjanlar göz önüne alındığında çocuk acil, çocuk alerjisi, çocuk hematoloji, çocuk metabolizma hastalıkları, çocuk ürolojisi, el cerrahisi, havacılık ve uzay tıbbı, meslek ve meslek hastalıkları, sitopatoloji, temel immünoloji, tıbbi ekoloji ve hidroklimatoloji ve tıbbi mikoloji branşları tercih edilmedi. hepsi… 27 şubede ayrıcalıklı doluluk oranı %10'un altında kaldı. Örneğin plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi için 110 pozisyon açılırken sadece 4 tanesi tercih edildi. 93 gastroenteroloji kontenjanından sadece 9'u doldu.

Sıhhi Hizmetler İşçileri Sendikası işyeri temsilcisi, son bir buçuk yılda yapılan atamalarda Gümüşhane, Hakkâri, Kars, Kırşehir, Muş, Bayburt, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'in tercih edilmediğini vurgulayarak, sosyal hizmetlerde şunları söyledi: SES) Kubilay Yalçınkaya, “Öyle ki bazı illerimizde “Maalesef bazı branşlarda kamu hizmeti vermek mümkün değil” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir