'Kelek'in sorunu kalmadı: Yapay zekaya karpuz seçtirdi, sonucu paylaştı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Yapay zeka uygulamaları her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Son olarak bir sosyal medya kullanıcısı ChatGPT'den bir karpuz seçip sonuçları X (Twitter) hesabında paylaşmasını istedi.

Bir bölümde karpuz fotoğrafı yayınlayan Mustafa Akın isimli sosyal medya kullanıcısı, karpuza şu soruyu sordu: “Sizce hangi karpuz güzel?” diye sordu.

TEK TEK LİSTELENDİ

Soruyu yanıtlayan AI sohbet botu ChatGPT şu şekilde yanıt verdi:

“Güzel bir karpuz seçmek için bazı tavsiyeleri dikkate almak gerekir. Karpuzun dış kabuğu parlak ve pürüzsüz olmalı, çürük veya yumuşak alanlar olmamalıdır. Ayrıca karpuzun alt kısmındaki sarı nokta onun olgun olduğunu gösterir. .

Bu fotoğrafta sol üst köşedeki (1. sıra, 1. sütun) karpuzlar daha olgun ve güzel görünüyor. Sağ alt köşedeki (2. sıra, 3. sütun) karpuzlar da iyi durumda görünüyor. “Bu iki seçenekten hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmış.”

“SEZON İÇİN KÖTÜ DEĞİL”

ChatGPT'nin yorumuna göre karpuzu tercih eden Akın, sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

“Görüntüleme: 10 Lezzet: 8 (sezon için fena değil)”

NE OLDU?

Öte yandan Antalya Tüketici Sendikası Şube Başkanı Neşet Gündüz ise market, manav ve çarşılarda iştah açıcı olan olgunlaşmamış karpuz ve kavun “kelek”in, görünümüne aldanarak evde kesildiğinde renksiz ve tatsız olduğunu söyledi. , kendilerinin 'ayıplı ürün' durumunda olduklarını belirterek, şunları söyledi: “Tüketiciler “Firma, satıcıdan ürünün değiştirilmesini veya parasını talep edebilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir