Mahallede dehşet! Çocukların üzerine benzin döküp ateşe vermeye çalıştı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Kaza, Kepez Mahallesi Fevzi Çakmak Mahallesi 6205 Sokak üzerindeki 5 katlı apartmanda meydana geldi. Yaklaşık bir ay önce apartmana taşınan ve sürekli komşularının kapısını çalarak “Kardeşimi evinizde rehin tutuyorsunuz, kardeşime işkence ediyorsunuz” diyen Nazmiye Ş., anne ve babasının çocukları olan komşuları tarafından darp edildi. Dün saat 17.00 sıralarında mahallede oyun oynayan ZK (5) G.Ç. (4) ve diğer çocukları yanına çağırdı.

Nazmiye Ş, yanına gelen çocukların üzerine bidondan benzin döktü. Oğlunun çığlıklarını duyan Alihan Ç, Nazmiye Ş'nin elindeki çakmağa vurdu. ve düşürdüm. Elindeki bıçağı almaya çalışan Alihan Ç.'den kaçan Nazmiye Ş, apartmanın çatı katına giderek pencereden dışarı baktı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri müdahale etti. Benzinin etkisiyle gözleri yanan çocuklar, Kepez Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İtfaiye ekipleri Nazmiye Ş'nin atlaması ihtimaline karşı havalı yatak döşedi.

Ekibin yaklaşık 4 saat süren çabalarına rağmen ikna olamayan Nazmiye Ş.'nin bir anlık dalgınlığından yararlanan polis, kadını bulunduğu yerden uzaklaştırdı. Nazmiye Ş, polis merkezine götürülürken apartmanın önünde bekleyen çocukların yakınları kadına saldırdı.

SALDIRILAN KADINI POLİS KURTARDI

Polis ekipleri, darp edilen Nazmiye Ş.'yi linç edilmekten son anda kurtardı. Nazmiye Ş, güçlükle ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.

“BİZ ÇAKMAĞI YAKTIĞIMIZDA KOMŞULARIMIZ ONU GÖRÜYOR”

Olaya tanık olan Ali O., şunları söyledi: “Akli dengesi yerinde olmayan bu kadın, çocukların başlarına benzin döktü. Tam çakmağı yakarken komşumuz onu gördü. Çok şükür müdahale etti. Çakmağı kadının elinden aldı. Öyle oldu. çocukları kurtardı.”

Oğlu hastaneye kaldırılan Özer D., “Apartmandaki tüm çocukların üzerine benzin döküp yakmaya çalıştı. Bugüne kadar hiçbir şey olmadı. Onlara zarar vermeye çalıştı.”

“MOTORDAN BENZİNİ ÇIKARAK ÇOCUKLARIN ÜZERİNE DÖKTÜ”

Alihan Ç, çakmağı Nazmiye Ş.'den aldı. “Bu arkadaş bir ay önce bu eve taşındı. Birbirimizi tanımıyoruz, tanışmıyoruz bile. Dün sabah polisi yanımıza getirdi ve 'Kardeşimi evde tutuyorsunuz, ona işkence ediyorsunuz' dedi. Polis kontrole geldi ama bir şey bulunamadı. Bu sabah da motordan benzin döktü: “Çocukların üzerine döktü. Çocuklar çığlık attı ve çakmağı zar zor ellerinden aldık. Elinde de balta ve silah vardı. Çocuklara saldırıp bıçakla bacağımı kesmeye çalıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir