Nigel Hayes-Davis EuroLeague'de tarih yazdı! En iyi derece…

genişletmek

KAYNAK DHA

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 32. haftasında Fenerbahçe Beko, ALBA Berlin'in konuk ettiği Alman ekibini 103-68 mağlup etti. Amerikalı oyuncu Nigel Hayes-Davis, ALBA Berlin karşısında 50 sayı atarak kariyerinin rekorunu kırdı. 29 yaşındaki Amerikalı oyuncu, aynı zamanda hem F.Bahçe Beko hem de EuroLeague tarihinde bir maçta en çok sayı atan oyuncu oldu.

Nigel Hayes-Davis, maçın ardından Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Renkli anların yaşandığı röportajda Hayes-Davis şunları söyledi:

“İlker (Fenerbahçe Beko İletişim ve Medya Müdürü İlker Üçer) geldi. Benden nefret edeceksiniz ama rekor 49'du. Bir anda herkes ayağa kalktı. Taraftarlar bağırmaya ve hocamıza baskı yapmaya başladı. Daha sonra tekrar oyuna girdim. Takım arkadaşlarım ve odamızdaki taraftarlar sayesinde puan alabildim. Bu gece iki değil üç rekor kırdım. Kendimle gurur duyuyorum, mutluyum. “İyi iş Nigel.”

“BÜYÜK BİR MOTİVASYON VE İLHAM”

'EuroLeague'de 50 sayı atabileceğinizi hiç düşündünüz mü?' Hayes-Davis soruya şu yanıtı verdi:

“Evet aslında biliyordum. Telefonda bu sezon gol rekoru kıracağımı yazdım ve bu benim hedefim oldu. Gerçekten mutluyum. Maçtan önce arkadaşlarıma da söyledim. Sertaç'la konuştum. “Yap tabii ki.” “Bu bir rekor, bunu yapabilirsin” dedi. Destek verdi. Hedef belirleyip ona ulaşmak kolay değil, kırdığım rekor bu. Kendimle gurur duyuyorum. Devam etmek için büyük motivasyon ve ilham. “Umarım izleyen herkes için aynı şey olmuştur.”

“BU BİR KİŞİNİN DEĞİL, TAKIM ÇALIŞMASININ EMEK VE KAZANIDIR”

Soyunma odasındaki kutlamalara değinen Amerikalı basketbolcu, şunları söyledi: “Duygusaldı. Su saldırısı oldu. Böyle bir kutlama yaptık. Herkes mutluydu ve başarım için bana çok destek oldu. Herkes topu bana ulaştırmak için ciddi bir çaba sarf etti. “Aslında bu tek kişinin değil, ekip çalışmasının emeği ve kazancıdır” diye sözlerini tamamladı.

Nigel Hayes-Davis EuroLeague tarihini yazdı: gol kralı...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir