Online platformlardan terapi alan kişi sayısı 2025'te 650 milyonu aşacak – Son Dakika İş Dünyası Haberleri

Dijitalleşmenin yaygınlaşması ruh sağlığı hizmetlerini de çevrimiçi platformlara taşıyor. Bugün 335,9 milyon kişi online platformlardan terapi hizmeti alıyor ve bu sayının bir yıl içinde yaklaşık 2 katına çıkması bekleniyor. Yerel ruh sağlığı platformu ise yapay zeka çözümüyle küresel pazarlara açılıyor ve iyi bir yaşam deneyimine giden yolda coğrafi sınırları ortadan kaldırıyor.

Dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte ruh sağlığı hizmetleri de çevrimiçi platformlara taşınıyor. İnsanlar artık mobil uygulamalar ve online platformlar aracılığıyla dış etkenlerden bağımsız, uygun fiyatlı tedavilere yöneliyor. Statista'nın açıkladığı veriler, 2024 yılında online platformlardan tedavi hizmeti alan 335,9 milyon kişinin sayısının önümüzdeki yıl neredeyse iki katına çıkarak 652,4 milyona ulaşacağını gösteriyor. Çevrimiçi terapiyi en çok kullanan ülkeler Singapur, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri'dir. Milyonlarca kişiye ruh sağlığı desteği sunmayı ve toplum psikolojisine katkı sağlamayı hedefleyen yerel ruh sağlığı platformu Terappin, yapay zeka ve BioData tabanlı yeni ürünlerin lansmanıyla yurt dışında 5 pazara açılmaya hazırlanıyor. Bu nedenle iyi bir yaşam deneyimine giden yolda coğrafi sınırları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

“Mutlu bir dünya yaratmak için küresel pazarlara açıyoruz”

Terappin Kurucu Ortağı ve CEO'su Taygun Ersoy, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Platformumuzun temel bileşeni zihinsel sağlık, sağlıklı yaşam ve refahtır. Bu nedenle platformumuzu geliştirmeye ve her bireye en uygun desteği sunmaya devam ediyoruz. Ruh sağlığı desteğinin daha kapsamlı hale getirilmesi ve herkesin erişebilmesi için çalışıyoruz. Mutlu bir dünya hedefiyle küresel pazarlara açılıyoruz. Ancak daha fazla dil desteği sunacağız, yerel ortaklıklar kuracağız ve hizmetlerimizi yapay zeka motorlarıyla kişiselleştireceğiz. “Ruh sağlığı alanında da yeniliğe katkı sağlayacağız.”

“10 yılda 1 milyar insana ruh sağlığı hizmeti sunacağız”

Önümüzdeki 10 yılda 1 milyar insana ruh sağlığı hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirten, “Terappin Kurucu Ortağı ve CEO'su Taygun Ersoy şunları söyledi: “Amacımız bireyleri, hastaları ve bakıcıları, sigorta şirketlerini ve işletmeleri tek platformda bir araya getirerek ruh sağlığı hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak. Kurulduğumuz günden bu yana, iyi bir yaşam deneyimine giden yolların açık olması için dönüşüme öncülük etme vizyonuyla 100 bini aşkın kişiye ruh sağlığı hizmeti verdik. 15'ten fazla firmaya iş psikolojisi danışmanlık ortaklığı sağladık. “Yüksek lisans eğitimini tamamlamış 300’ü aşkın deneyimli klinik psikologla birlikte inşa etmeye ve gelişmeye devam edeceğiz.” Sözlerini şöyle tamamladı:

“Terappin gibi bizim de profesyonellerden oluşan bir ekibimiz ve tam hizmet modelimiz var. Kullanıcıları, ihtiyaç ve beklentilerine en uygun terapistlerle yapay zeka desteğiyle eşleştiriyoruz. Kendi tedavi planlarını oluşturmalarına olanak sağlıyoruz. Ayrıca insanların zihinsel sağlık durumlarını belirlemelerine yardımcı olacak ücretsiz, anonim araçlara da ev sahipliği yapıyoruz. Kapsamlı bir ruh sağlığı bilgileri, eğitim ve destek kaynakları kütüphanesi sunuyoruz. “Küresel pazarlarda faaliyet göstermeye başladıkça tüm bu fırsatları dünyanın her yerindeki insanlarla paylaşacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir