Rusya'dan gerilimi artıracak açıklama: “Topraklarımıza İngiliz silahlarıyla saldırı yapılırsa İngiliz askeri unsurları etkilenebilir”

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan İngiltere ile gerilimi artıracak bir açıklama geldi. Bakanlığın açıklamasında, İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron'un Reuters'e verdiği röportajda “Ukrayna'nın Rus topraklarındaki hedeflere İngiliz silahlarıyla saldırma hakkı vardır” dediği hatırlatıldı.

RUSYA'DAN SERT TEPKİ

Açıklamada, bu nedenle İngiltere'nin Moskova Büyükelçisi Nigel Casey'nin Bakanlığa çağrılarak protesto notası verildiği belirtilirken, şu ifadelerin kullanıldığı belirtildi:

“Cameron'un düşmanca açıklaması, İngiltere'nin Ukrayna'ya sağlanan uzun menzilli seyir füzelerinin Rusya topraklarına karşı kullanılmayacağı yönündeki önceki taahhütleriyle çelişiyor. Cameron bu yaklaşımı reddetti ve ülkesinin fiilen çatışmanın bir parçası olduğunu kabul etti.” Komite, onun açıklamalarını ciddi bir gerilim testi ve Londra'nın çatışmada Kiev'in yanında olduğunun bir teyidi olarak değerlendiriyor. Ukrayna'nın İngiliz silahlarıyla Rusya topraklarına yönelik saldırılarına yanıt olarak, Ukrayna'da ve Ukrayna dışında bulunan her türlü İngiliz askeri unsuru ve teçhizatı vurulabilir.” (AA) Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gelinin duvağını almaya çalışırken kurşunla vuruldu! Gelinin duvağını almaya çalışırken kurşunla vuruldu!
Belediye başkanı yeğenini şirketin başına atadı!  İsmail Saymaz yeni gelişmeyi duyurduBelediye başkanı yeğenini şirketin başına atadı! İsmail Saymaz yeni gelişmeyi duyurdu
Genç üniversite öğrencisi kabusunu yaşadı! Genç üniversite öğrencisi kabusunu yaşadı! “Benim tarafıma usturayla kötü söz yazdı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir