Survivor Aysu'nun arkadaşı milli basketbolcu Nilay Aydoğan kimdir? Basketbolcu Nilay Aydoğan'dan acı haber!

genişletmek

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Çankaya Üniversitesi'nde forma giyen Nilay Aydoğan, milli maçlar nedeniyle lig tatilinde anneannesini ziyaret etmek için Malatya'ya gitti. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen Malatya'daki 7,7-7,6 büyüklüğündeki depremin etkisiyle Aydoğan ve anneannesinin yaşadığı bina yıkıldı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremde hayatını kaybeden milli basketbolcu Nilay Aydoğan toprağa verildi.

Dün Aydoğan ve büyükannesinin enkaz altında cansız bedenleri bulundu. Hayatını kaybeden milli basketbolcu için İstanbul Bahçelievler şehit Yaşar Musaoğlu camisinde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı için; Merhumun takımına Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Başkan Yardımcısı Ömer Onan, TBF yönetim kurulu üyeleri, milli basketbolcular, Aydoğan ailesinin yakınları, Nilay Aydoğan'ın arkadaşları ve takım arkadaşları katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Nilay Aydoğan'ın naaşı, defnedilmek üzere Kasımpaşa Kulaksız Mezarlığı'na götürüldü.

Nilay Aydoğan kimdir?

Nilay Aydoğan, 6 Mayıs 1992'de doğdu.

Nilay Aydoğan son olarak Türkiye kadınlar basketbol liginde yer alan takımlardan Çankaya Üniversitesi Spor Kulübü'nde forma giydi. Daha önce Gençlik ve Spor, İzmit Belediye, MBB GSK, Samsun Basketbol İhtisas, Yalova VİP Gençlik gibi basketbol takımlarında forma giydi.

Elveda heyecan verici! Survivor'da kim elendi? Aleyna mı Aysu mu gitti? İşte veda eden isim! 28 Mart 2024 Survivor'da neler oldu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir