TFF'de Samsunspor'dan acil seçim çağrısı

genişletmek

KAYNAKİHA

TFF, mali genel kurul toplantısının 18 Temmuz'da seçimli genel kurul olarak yapılmasına karar verdiğini duyurdu. Ancak Samsunspor Futbol Kulübü, Türk futbolunun kaos içinde olduğunu ve bu ortamdan çıkmak için 3,5 ay beklemenin makul olmadığını, seçimli genel kurulun bir an önce ve daha fazla adayla yapılması gerektiğini söyledi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 18 Temmuz'da seçimli genel kurul kararı aldı. Ancak genel kurulun açıklanan tarihi oldukça geç olduğu için kamuoyuyla bu konuda bir bilgi paylaşılmadı. O tarihe kadar olan 3,5 ay içerisinde gerekli aksiyonlar alınacaktır.Futbolumuzdaki mevcut ortam ve gidişat ile her geçen gün artan MHK ve VAR'ın haksız ve haksız kararları göz önüne alındığında, kaybeden Türk futbolumuz, Kanı ve marka değeri her geçen gün azalan bir adamın boşa harcayacak bir dakikası dahi yok.Samsunspor Futbol Kulübü ve camiası her zaman temiz, adil ve hakkaniyetli futbolu savunurken; Mevcut bağlam ve futbolumuzun korkunç durumu.”

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun yapması gereken, acil harekete geçerek Türk futbolunu bu kaotik ortamdan ve bu kötü durumdan bir an önce çıkarmaktır. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan talebimiz; Sezon sonunu beklemeden, hızlı bir şekilde seçimli genel kurulun yapılmasını ve herkes için adil seçimlerin yapılmasını sağlamakla ilgili. “Ayrıca başkanlık yarışının seçimli genel kurulda birden fazla adayla yapılması ve tüm TFF kurullarının adil seçimlerle belirlenmesi gerekliliğini kamuoyunun dikkatine sunmak isteriz.”

TFF seçime gidiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir