Ünlü rapçi alnına Solana (SOL) dövmesi yaptırdı

Daha çok Lil Pump olarak bilinen Amerikalı rapçi Gazzy Garcia, Instagram'da blockchain platformu Solana'nın dövmesi gibi görünen bir gönderi paylaştı.

Gönderide Garcia, Solana (SOL) tokenlerini zaten sattığını söyledi ve 14 milyondan fazla Instagram takipçisine yeni dövmelerini beğenip beğenmediklerini sordu.

“Yeni dövmelerimi beğendin mi? SOL'umu sattım”

Lil Pump yeni dövmesini takipçileriyle paylaştı. Kaynak: Lil Pompa

Garcia, Billboard'un Hot 100 listesinde 3 numaraya kadar yükselen 2017 single'ı Gucci Gang ile tanınıyor.

Lil Pump'ın dövmesi nasıl tepkiler aldı?

Instagram hayranları dövmeden memnun değildi. Lil Pump'un takipçileri yorumlarda eski halini özlediklerini söyledi.

Lil Pump'ın Instagram hesabına yapılan yorumlar. Kaynak: Instagram

Bazı takipçiler dövmenin gerçek olup olmadığını merak ederken, bazıları da bu hamlenin SOL'un fiyatını artıracağına inanıyor. Bir takipçi şunu yazdı: “Aya! Gucci Çetesi, Gucci Çetesi, Gucci Çetesi!”

Trader Mane, Lil Pump'ın yeni dövmesini eleştirdi:

“Kripto para biriminden elde ettiğiniz kazançlar, yaptığınız müzik kadar berbat. İyi haber şu ki, ikisinde de o kadar kötüsünüz ki ikisinden de para kazanamıyorsunuz.”

Ünlülerin bastığı madeni paralar resmen düştü

Garcia'nın yeni dövmesi, ünlülerin desteklediği çoğu kripto projesinin düşüşte olduğu bir zamanda geldi. 6 Haziran'da ünlülerin piyasaya sürdüğü tokenların çoğu en az %66 düştü. Caitlyn Jenner, Amerikalı rapçi Rich the Kid ve Nijeryalı şarkıcı David Adedeji Adeleke Oon tarafından desteklenen kripto tokenler, ilk kazanımların ardından düşüş yaşadı.

Ek olarak, boks efsanesi Floyd Mayweather ve Amerikalı rapçiler Moneybagg Yo (SPEAK) ve Trippie Red (BANDO) ile ilişkili madeni paralar, yaklaşık %90 oranında düşen ünlülerle ilgili birkaç madeni para arasında yer alıyor.

Buna rağmen ünlüler daha fazla token yayınlamaya devam etti. 11 Haziran'da tartışmalı sosyal medya kişiliği Andrew Tate, Daddy Tate (DADDY) adlı Solana tabanlı bir memecoin'i tanıttı. Token, içeriden bilgi ticareti suçlamalarına rağmen Iggy Azalea'nın projesini geride bıraktı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, ünlülerin memecoin çılgınlığı konusunda oldukça heyecanlı. Buterin, finansallaşmanın ancak topluma değer katması halinde haklı gösterilebileceğine inanıyor. Bu, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi veya sanatın ve yaratıcılığın teşvik edilmesi anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir