Yılanın Hikayesi ile hafızalara kazındı! Ayten Gökçer hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinemanın en önemli isimlerinden, 'Taçsız Kral', 'Yılan Hikayesi' ve 'İstanbul Kırmızısı' gibi yapımlarla anılan Ayten Gökçer'den acı haber geldi vefat etti.

Gökçer'in cenazesi, 15 Mayıs Çarşamba günü öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda eşi Cüneyt Gökçer'in yanında defnedilecek. Gökçer için devlet töreni yapılmayacak.

JKLJ

SIRALI BİR HAYAT YAŞIYORDU

Ayten Gökçer, “Öğretmenlerin Ustası” olarak anılan eşi tiyatro duayeni Cüneyt Gökçer'in 2009 yılında vefat etmesi üzerine kızının isteği üzerine Ankara'dan İstanbul'a taşındı. Usta sanatçı, “O yıllardan bu yana çalışıyorum. 19 yaşındayım, hayatım çalışmakla geçti. Bırakın beni, kızımın, damadımın, torunlarımın ve arkadaşlarımın tadını çıkarmak istiyorum” diyerek Kanyon'daki evinde sakin bir hayat yaşadı.

DURMAK

AYTEN GÖKÇER KİMDİR?

Asıl adı Ayten Kaçmaz olan Ayten Gökçer, 26 Ocak 1940'ta Ankara'da doğdu. 1952'de Ankara Devlet Konservatuvarı'nın bale bölümünü kurdu. 5 yıl sonra Muhsin Ertuğrul'un tavsiyesi ile Ankara Devlet Tiyatrosu'nun çocuk tiyatroları bölümünde çalıştı. 1958 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sanat kadrosuna katıldı.

Sinema kariyerine 1965 yılında Atıf Yılmaz'ın yönettiği, Ajda Pekkan, Erol Taş, Gönül Yazır ile birlikte Galatasaray'ın efsane futbolcusu ve gol kralı Metin Oktay ile başrolü paylaştığı Taçsız Kral filmiyle başladı. Ama sinemadan çok tiyatroya önem verdi. Yedi Koca Hürmüz adlı müzikalde Hürmüz'ün başrolünü oynadı.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sosyal medyayı sallayan poz! "Cüneyd..."Sosyal medyayı sallayan poz! “Cüneyd…”
Gökhan Özen estetik ameliyat sonrası cinsel hayatıyla ilgili itirafıyla manşetlere çıktı!Gökhan Özen estetik ameliyat sonrası cinsel hayatıyla ilgili itirafıyla manşetlere çıktı!
dedi ki “Usta komedyen” dedi! Hasan Can Kaya'dan bomba sözler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir