Ankara'da dolu ve sağanak yağış etkili oldu! Sürücüler zor anlar yaşadı

Başkentte hafta başından bu yana etkisini gösteren aşırı sıcaklar yerini bugün yağmura bıraktı. Saat 15.00 sıralarında kent merkezinde hava soğurken sağanak ve dolu yağışı etkisini gösterdi.

Aniden yağan dolu dışarıda vatandaşları zor durumda bıraktı. Yayalar balkon altları, otobüs durakları gibi kapalı yerlere sığınarak doludan korunmaya çalıştı.

_68362 (2)

SÜRÜCÜLERİN İŞİ ZORLANDI

Trafikte bulunan sürücüler de araçlarını durdurarak yağmurun dinmesini bekledi. Çankaya ilçesinin Söğütözü Mahallesi'nde mermer büyüklüğünde dolu taneleri kısa sürede zemini beyaza boyadı.

_68362

Ayrıca dolunun yoğunluğu nedeniyle bazı araçların kasalarında da küçük çaplı hasarlar meydana geldi. Bazı sürücüler ise araçlarında branda, battaniye gibi örtülerle önlem almaya çalıştı. Yaklaşık 15 dakika süren dolunun ardından sağanak yağış devam etti. Belediye ekipleri kent genelinde sel tedbirlerini artırdı. (DHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kömürle çalışan termik santrallerin işverenlerinden TÜRK-İŞ'e ziyaretKömürle çalışan termik santrallerin işverenlerinden TÜRK-İŞ'e ziyaret
Fabrika yangını!  İtfaiyecilerin üzerine duvar çöktü: Çok sayıda yaralı varFabrika yangını! İtfaiyecilerin üzerine duvar çöktü: Çok sayıda yaralı var
Aşırı sıcak bile onları etkiledi!  Ziyaretçi akını başladıAşırı sıcak bile onları etkiledi! Ziyaretçi akını başladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir