Apple, milyonlarca Apple hesabını sildiğini duyurdu – Son Dakika Bilim Teknoloji Haberleri

Apple ekosistemini güvende tutmak kolay bir iş değil. Apple'ın blogunda yer alan yeni bir makale, şirketin dolandırıcılıkla bağlantılı 374 milyon Apple hesabını sildiğini ortaya çıkardı.

Chip'te yer alan haberin detaylarına göre 2023 yılında silinen bu hesaplar, Apple'ın dolandırıcılığa karşı sürekli tetikte olduğunun kanıtı sayılabilir. Apple her yıl hesap sahtekarlığına, sahte uygulama incelemelerine ve ödeme sahtekarlığına karşı önlemlerinin ayrıntılarını içeren “Sahtekarlığı Önleme Analizi” adlı bir rapor yayınlar.

HER YIL BİNLERCE HESAP SİLİNİR

Bu raporun çeyreğine göre şirket, 2023 yılında 374 milyon hesabı silmekle kalmayıp, 2023 yılında 118.000'den fazla geliştirici hesabını kapatarak 91.000'den fazla sahte geliştirici hesabının oluşturulmasını engelledi. Apple, önceki yıl 428.000'den fazla sahte geliştirici hesabını kapatmıştı. geliştirici hesapları. Dolayısıyla ekosistemde dolandırıcılık yapmaya cesaret edenlerin sayısının giderek azaldığını söyleyebiliriz.

7 milyar dolarlık dolandırıcılık girişimi

Apple, 374 milyondan fazla müşteri hesabını feshetmenin yanı sıra 2023 yılında 153 milyon sahte müşteri hesabının oluşturulmasını da engelledi. Bu tür hesaplar, App Store'daki derecelendirmeleri, incelemeleri, grafikleri ve arama sonuçlarını değiştirmek için kullanılıyor. Bu nedenle dolandırıcılara ihtiyaç var.

Apple'a göre bu dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçilerek 7 milyar dolarlık kaybın önüne geçildi. Yani Apple ekosistemi kullanıcılarının cebinden çalınacak 7 milyar doların önüne geçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir