Balıkesir'de koltuk çocuklara emanet – Son Dakika Türkiye Haberleri

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda görevlerini iki çocuğa devretti. Göreve ilk olarak Ali Şuuri İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Aybüke Erdin gelirken, hemen ardından Çiğdem Batubey Ortaokulu dördüncü sınıf öğrencisi Muhammed Yasir Çıkrıkçı geldi. Çocuklar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, duygularını ve en içten dileklerini ilettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladılar.

'ÇOCUK MECLİSİ KURULSUN'

Çok önemli bir görevde bulunduğunun bilincinde olduğunu söyleyen Küçük Başkan Aybüke Erdin, şunları söyledi: “Biliyorum ki, eğer bugün burada oturabilirsem, eğer egemen bir ülkenin özgür çocuklarıysak, eğer bu bayram sadece kutlanan bir çocuk bayramıysa. Benim ülkemde bunun en önemli mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıdır.” onlar onun arkadaşları. Hepsine, bu vatan için atan tüm yüreklere, şehitlerimize, gazilerimize sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Ben sana başkanım değil Ahmet amca demek istiyorum. Çünkü sen hep “Balıkesir benim ailemdir” derdin. Geleceğin sizler olduğunuzu biliyoruz. Bunun için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Güzel bir gelecek, güzel bir Balıkesir için daha çok çalışacağıma söz veriyorum. Bugün sizler gibi Atatürk'ün izinde bir cumhurbaşkanı olarak bu koltuğa oturmanın sorumluluğuyla bazı konularda taleplerimi dile getirmek istiyorum. Planlarınıza baktım, Balıkesir'i birlikte yöneteceğinizi söylediniz. Çocuklar olarak bizim de bu sürecin bir parçası olduğumuzu biliyoruz. Göremediklerinizi görebilir, fark edemediklerinizi fark edebiliriz. Balıkesir'i hep birlikte yönetmek için önce Büyükşehir Çocuk Meclisi'ni açmamız gerektiğine inanıyorum ve ilk talimatlarımı buradan veriyorum. Çocuk Konseyi'nin açılması için lütfen gerekli işlemleri başlatın. Egemen bir ülkenin egemen çocukları olarak Balıkesir’in yönetiminde bizim de söz sahibi olmamız gerekiyor.”

“ÇOCUKLAR İÇİN HASTANE İSTİYORUM”

İkinci olarak göreve gelen Muhammed Yasir Çıkrıkçı, şöyle devam etti: Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın projelerini inceleyerek kendisiyle ilgili projelerin devam etmesini istedi:

“Ciddi sağlık sorunları yaşayan oğlunuz olarak Tıbbi Hikmet Çocuk Sağlığı ve Tıp Merkezi'nin açılmasını çok isterim. Lütfen bu konunun öncelikli çalışmanıza dahil edildiğinden emin olun. Bu vesileyle Atatürk şunları söyledi; Onbaşı Koca Seyit'in bir hemşerisi olarak, dil, din, ırk ayrımı yapmadan tüm çocuklara armağan ettiği bu güzel günde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104'üncü yıl dönümünü de kutluyorum. Bu şehrin 10 numaralı çocukları olarak güveninizi boşa çıkarmayacağımıza söz veriyorum. “İyi tatiller.”

“TÜM TALEPLER KARŞILANACAK”

Notları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Naki Çetin'den aldığını ve her türlü isteği memnuniyetle yerine getireceklerini söyleyen Başkan Ahmet Akın, şunları söyledi: “Ne güzel, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları bu ülkeyi yönetmek için önlemler alıyorlar. . “Vizyonu dünya çocuklarını birleştirmek, onlara değer vermek, önem vermek, fikirlerine katkıda bulunmak, onların yanında olmak ve dünya çocuklarına bayram yaşatmak olan tek liderin kurduğu bir cumhuriyetteyiz.” söz konusu. dedi. Çocukların taleplerinin yerine getirileceğini belirten Akın, şöyle konuştu: “Ne mutlu ki, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısıdır. “Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar ayakta kalması, sizin gibi güzel nesillere, parlak nesillere, tüm ülkeyi kucaklayacak nesillere layık olması için çalışıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir