Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır tanışma hikayesini anlattı – Son Dakika Hayat Haberleri

Hayatı boyunca 300'ün üzerinde filmde rol alan Türk sinemasının efsane isimlerinden biri olan asıl adı Fahrettin Cüreklibatır hangisi Cüneyt Arkın28 Haziran 2022'de 84 yaşında hayatını kaybetti.

Merhum aktörün eşi Betül CüreklibatırCüneyt Arkın'ın vefatından sonra yaşadıklarını ve tanışma hikâyesini anlattı.

Arkın'ı çok özlediğini belirten Cüreklibatır, şöyle konuştu: “Anıları var diye taşınmadım. Nereye baksam onu ​​görüyorum. Oturduğu köşe, yazı yazdığı, resim yaptığı yer… Ben onu seçtim. anılarla yaşıyorum ama acı çekiyorum.”

Cüneyt Arkın ile 55 yıllık bir geçmişleri olduğuna dikkat çeken Betül Cüreklibatır, şöyle konuştu: “1 Haziran'da tanıştık, 1 Haziran bizim evlilik yıldönümümüz. Tanıştığımız gün çok önemli bir gündü. Bizim için hem çocukluğumuzu hem de gençliğimizi paylaştık. “Yaşlılığımızı birlikte yaşadık, hayatı birlikte paylaştık” dedi.

Betül Cüreklibatır, Cüneyt Arkın'ın sevgisini çok iyi ifade eden bir eş olduğunu vurgulayarak, eşinin yıldönümlerinde evlerinin her köşesini papatyalarla süslediğini ve bundan çok etkilendiğini söyledi.

Betül Cüreklibatır, “Biz küçük şeylerle mutlu olan insanlardık” diyerek, Cüneyt Arkın'ın hayat felsefesini şu sözlerle aktardı:

“Gösterişten hoşlanmazdı. Cüneyt'i tanıyan herkes bilir ki, eskimeden yeni bir şey satın almazdı. Hiçbir zaman lüks araba kullanmazdı, çok büyük villalarda yaşamazdı. Onunla çok mutlu bir hayatımız oldu. Onu çok özledim.” Çok iyi, olağanüstü bir babaydı. Halkın ona olan sevgisi çok fazlaydı.” Önemliydi. Ne para, ne pul, ne şöhret… Mezarına gidiyorum ve insan kalabalığını görüyorum. İnsanların ona olan sevgisi beni çok mutlu ediyor. Halkın adamıydı, vatansever bir insandı.

Betül Cüreklibatır da Cüneyt Arkın'ın hayallerinden bahsederek, çiftlik sahibi olup keçi, koyun, köpek gibi hayvanlar yetiştirmek istediğini söyledi.

Arkın'la tanışma öyküsüne ilişkin Cüreklibatır, şunları söyledi: “Tanışmamızın hikayesi çok güzel. Bir toplantı sırasında tanıştık. Benim sessiz bir insan olmamı ve kimseyi umursamamamı severdi. En meşhur dönemi onun dönemiydi. Benim onunla pek ilgilenmemem dikkatini çekti ve yanıma gelip “Neyin var, neden bu kadar üzgünsün?” dedi.

Cüneyt Arkın'ın vefatının ardından çok zor günler geçirdiğini belirten Betül Cüreklibatır, şöyle konuştu: “Cüneyt'ten sonra ben de depresyona girdim ve tedavi gördüm. 40 kiloya düştüm. Korkunç bir şeydi. Şimdi toparlanmaya çalışıyorum. Çocuklar babamı çok seviyorlardı. Onlar sayesinde yavaş yavaş iyileşiyorum.” “Yavaş yavaş toparlanmam lazım. Çocuklarımın da beni kaybetmesine izin vermeyin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir