Gizli bir manipülatör olduğunuzu gösteren 7 işaret! – En son hayat haberleri

Bazı manipülasyon türlerinin fark edilmesi zor olabilir, özellikle de gizlendiklerinde ve siz de dahil olduğunuzda. Gizli manipülasyon, insanların düşüncelerini, duygularını ve davranışlarını etkilemek için incelikli yöntemlerin kullanılmasını ifade eder. Kuyu, Hangi belirtiler durumun böyle olduğunu gösteriyor? İşte Gizli bir manipülatör olduğunuzun 7 işareti…

GİZLİ BİR MANİPÜLATÖR OLDUĞUNUZU KANITLAYAN 7 İŞARET

1. Başkalarını sık sık övün:

İnsanlara iltifat etmek, onların onayını alarak hedefinize ulaşmanın bir yolu olabilir. Örneğin, bir işletme sahibini size indirim yapması için “pohpohlayabilirsiniz”. İltifatlarınız ne kadar içten görünse de karşınızdakinden bir şey istemediğiniz takdirde bu sözleri söylemeyeceğinizi fark ediyorsunuz.

2. Kelimelerinizi çok dikkatli seçin:

Zihniniz istenilen sonuçlara ulaşmak için çeşitli stratejiler geliştirir. Örneğin, istemediğiniz bir aktiviteden nasıl kaçınacağınızı zihinsel olarak prova edebilir, partnerinizi doğru sempati ve suçluluk karışımıyla etkilemeyi planlayabilirsiniz. Aktiviteyi sevmediğinizi dürüstçe söylemek yerine, uzun sürüş mesafesi veya evcil hayvan bakıcısı bulmanın zorluğu gibi diğer faktörlerden bahsediyorsunuz. Bu şekilde partneriniz gerçek arzularınızın nedenlerini bilemeyecektir.

3. Onay alma zorunluluğu hissetme:

Eğer bu duyguya sahipseniz, sizin için başkalarını sevmekten ve memnun etmekten daha önemli çok az şey vardır. Onay almak; Arkadaşlık, statü, özsaygı veya mali ödüller gibi istediğinizi elde etmeye yönelik (belki de bilinçsiz) bir stratejidir. Bu motivasyon, partnerinize bir iyilik yapmak gibi incelikli manipülasyonlara yol açabilir; Bu onun gününü güzelleştirmek değil, onun seni sevmesini ve senin hakkında iyi düşünmesini sağlamak.

4. Kimin mevcut olduğuna bağlı olarak davranışı kökten değiştirin:

Herkes diğer insanların varlığından etkilenir, ancak eylemleriniz etrafınızdaki insanlara bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Örneğin randevunuzda iyi bir izlenim bırakmak için garsonlara karşı daha iyi davranabilir veya biri size bakarken daha çok çalışabilirsiniz. Ayrıca birisinin gelmesini bekleyebilir ve o kişinin önünde bir görev yaparak “puan” kazanmayı umabilirsiniz.

5. Seçici bilgi paylaşımı:

Örneğin, gerçekten bir restorana gitmek istiyorsanız ancak eşinizin de bunu isteyip istemediğinden emin değilseniz, tüm olumlu değerlendirmeleri vurgulayın ve olumsuz olanları dışarıda bırakın. Durumu değerlendirirsiniz çünkü diğer kişinin ne bildiğini kontrol etmek durumu kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Bunu yaparak, partnerinizin sizinle aynı fikirde olmasını sağlamak için bilgileri değiştiriyorsunuz.

6. Her zaman “iyi” olmaya çalışın:

Başkalarının sizi nazik, şefkatli, özverili, dürüst ve iyi bir insan olarak görmesi sizin için çok önemlidir. Bir yanınız nazik ve iyi huylu olmayı gerçekten önemsiyor olsa da, nazik olma motivasyonunuzun büyük bir kısmı istediğinizi elde etmeye dayanıyor. Bu nedenle olumsuz duygularınızı bastırıp mutlu bir yüz ifadesine bürünme eğiliminde olabilirsiniz ya da bir şeye kızdığınız halde her şey yolundaymış gibi davranabilirsiniz.

7. Çoğu zaman kırgın hissetmek:

Gizli manipülasyonun en büyük dezavantajlarından biri, örtülü veya açık zihinsel anlaşmalara dayanmasıdır. Davranışınız karşıdaki kişiden bir şeyler almaya yönelikse ve bu beklentiler karşılanmıyorsa öfke ve kırgınlık hissedebilirsiniz. Farkında olmadan, başkalarının sizin istediğinizi yapıp yapmamasına bağlı olarak duygularınızın kontrolünü başkalarına bırakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir