Hacılar kutsal yolculuğa hazırlanıyor

Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Müftüsü, 2024 yılında ilçede Kutsal Topraklara hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adaylarına yönelik “Hac hazırlık kursları” düzenledi.

Haydar Çaturoğlu Erkekler Kuran Ezberleme Kursu konferans salonunda gerçekleştirilen seminerlerde, hacı adaylarının hac yolculuğunu eksiksiz tamamlamalarına yardımcı olacak sunumlar yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Hac Organizasyonunda Alaplı İlçesi Müftüsü Dr. Hacı adaylarına bilgiler şube müdürü, vaiz ve din hizmetleri uzmanı Yılmaz Çelik tarafından verildi.

İlçe Müftüsü Dr., bu yıl Alaplı İlçesinden toplam 45 hacı adayının Kutsal Topraklara gideceğini söyledi. Yılmaz Çelik, şunları söyledi: “Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Seyahat Acentalarımızın organizasyonuyla toplam 45 kişi hac yapmak üzere ilçemizden ayrılacak. Cumhurbaşkanlığımızın organizasyonuyla ilk grubumuz olan toplam 11 Mayıs'tan itibaren 22 hacı adayı ilçemizden kutsal topraklara doğru yola çıkacak. Biz de hacıyız.” “Adaylarımızın dualarını eksiksiz, huzur içinde, güvenli ve sağlıklı bir şekilde okuyabilmeleri için iki günlük seminerlerimizle Hac adaylarımızı bilgilendirdik. Rabbim hac ve ibadetlerimizi kabul etsin, sağ salim gidip dönmeyi nasip etsin. güzel ülkemize.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir