İsrail Dışişleri Bakanı BM Kararını 'Siyasi Tiyatro' Olarak Tanımladı – Son Dakika Dünya Haberleri

BM Genel Kurulu dün BM üyeliği ve Filistin'e ek haklar verilmesi çağrısında bulunan karar tasarısını kabul etti. Genel Kurulda yapılan oylamada tasarı 143 lehte oyla kabul edildi.

Tasarı 25 “çekimser” oyu alırken, aralarında ABD, Arjantin, Papua Yeni Gine, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan'ın da bulunduğu 9 ülkeden “hayır” oyu aldı. Kararda, Filistin'in Genel Kurul oturumlarına, Birleşmiş Milletler organları tarafından düzenlenen toplantılara ve Birleşmiş Milletler konferanslarına katılımını sağlayacak bazı hükümlerin kabul edilmesi çağrısında bulunuldu ve bunun “istisnai olarak ve gerektiği şekilde” yapılacağı belirtildi. önceden bir sınır oluşturmamak'.

“KARARI DESTEKLEMEYEN ÜLKELERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kararın ardından İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz tepki vermek, “BM denilen siyasi tiyatro, gerçeklikten kopuk, terörü teşvik etmekten başka bir işe yaramayan yapay bir karar almıştır. İsrail barış istiyor ve barış ancak taraflar arasında doğrudan müzakere yoluyla sağlanabilir. “İsrail, tarihin ve ahlakın doğru tarafında olmayı seçen, bu sahtekâr hareketi desteklemeyen veya işbirliği yapmayan tüm ülkelere minnettardır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir