Kocaeli Bilişim Fuarı kapılarını açıyor – TEKNOLOJİ

Kocaeli Bilişim Fuarı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle 24-25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Türk bilişim sektörünün devlerini akademi ve mesleki kuruluşlarla buluşturacak fuar, üç gün boyunca ülke gündeminde önemli bir yer tutacak.

Ayrıca fuar, iş dünyasının Kocaeli'nde düzenlediği ilk fuar olacak. Organizasyon, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası ve MARKA iş birliğiyle gerçekleştirilecek. Kocaeli Kongre Merkezi üç gün boyunca bu önemli organizasyona ev sahipliği yapacak. Kocaeli, Bilişim Fuarı ile “ekonominin başkenti” unvanına “Bilişim sermayesi” unvanını da ekleyerek önemli bir adım atacak.

BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Kocaeli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Kemal Saraç ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Maide Restoran'da düzenlenen basın toplantısına katıldı. Toplantıda 24-25 ve 26 Mayıs tarihlerindeki Bilişim Fuarı'nın etkinlik programı hakkında bilgi verildi.

TOPLAM TEKNOLOJİ VE BT DESTEĞİ

Toplantıda, Bilişim Vadisi, teknoparkları ve sürekli gelişen bilişim şirketleriyle sanayi kenti olarak bilinen Kocaeli'nin bilişim kentine dönüşme yolunda kararlı adımlar attığı vurgulandı. Doğu Marmara'nın en büyük bilişim fuarına ev sahipliği yapmayı hedefleyen fuar hakkında bilgi veren Aydınlık, yapay zekaya dikkat çekti. Aydınlık, “Sanayi devrimini kaybettiğimiz gibi yapay zekayı da kaybetmemek için neler yapacağımızı tartışacağız” dedi.

TÜM FİRMALAR VE VATANDAŞLAR DAVET EDİLDİ

Kocaeli Bilişim Fuarı'na tüm vatandaşların davetli olduğunu kaydeden Aydınlık, şunları söyledi; “Bölgemizdeki tüm firmaları bu fuara katılmaya davet ediyorum. Bir bankada 65 firma stant açacak. Yapay zekaya yatırım yapmayan firmalarla çalışmalar azalıyor. Bu nedenle herkesin fuarda yerini almasını istiyoruz.” KOTO Başkanı Necmi Bulut, geçen yıl büyükşehir belediyesiyle birlikte Kocaeli Fuarcılık A.Ş'yi kurduklarını söyledi. Bulut, şunları söyledi: “Bu firmanın ilk fuarının Bilgi Teknolojileri Fuarı olması çok önemli. Fuara ulusal ve uluslararası firmalar katılacak” dedi.

BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

KSO Başkan Yardımcısı Kemal Saraç, konuşmasına tüm kurumları fuara davet ederek başladı. Kocaeli'nin gündeminde yüksek teknoloji ve yapay zekanın bulunduğunu belirten Saraç, desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, “Sanayinin başkentinde böyle bir fuarın düzenlenmesi çok anlamlı” dedi. GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş ve KTO Başkanı Recep Öztürk, tüm sanayicileri ve üyelerini fuara davet etti.

ÖNEMLİ BİLGİSAYAR FUARI

Kocaeli Bilişim Fuarı ise iş dünyasının kentte düzenlediği ilk fuar olacak. Kocaeli Fuarcılık A.Ş, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin katılımıyla kuruldu. Düzenlenecek fuar, bilgi çağıyla birlikte önemli bir dönüşümün eşiğinde olan şehrimiz ve sektördeki firmalar için özel fırsatlar sunacak. Kocaeli böylece yıllardır devam eden “ekonominin başkenti” unvanına “Bilişim sermayesi” unvanını da ekleyerek önemli bir adım atacak.

FUAR ETKİNLİK TAKVİMİ

Tanıtım programında Bilişim Fuarı'nın günlük etkinlik programı da hayata geçirildi. Buna göre fuar, 24 Mayıs Cuma günü Kocaeli Kongre Merkezi ev sahipliğinde yapılacak ve saat 10.00'da açılacak. Organizasyonun açılış töreni saat 11.00'de yapılacak. Açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kaçır, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol'un katılması bekleniyor. Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimiyle fuarın resmi açılışı gerçekleştirilecek.

Ardından bilimin akademik platformda tartışılacağı üç gün sürecek seminerler başlayacak. Seminerler Kocaeli Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Fuarın ilk semineri saat 14.00'te Akçakoca Salonu'nda gerçekleştirilecek.

14.00-15.00 Kaan Gülten (Webtures) – Akçakoca Büyük Salon

Teknolojik moderasyon

14.20-14.40 Başak Kural (E-logo yazılımı) – Akçakoca Büyük Salon

Konuşma konusu: başlangıçtan halka arza kadar başarı.

14.40-15.00 Mehmet Ertan Uygun (Getmobile) – Akçakoca Büyük Salon

Konuşma konusu: 50 m2'den endüstriyel yapıya başarı öyküsü

2. Gün 25 Mayıs 2024

10.00 Fuarın Açılışı

11.00-11.30 Serdar Yetiz (Art Go'da)

Konuşma konusu: Temel elektronik ve sorun giderme

11.30-12.00 Ozan Çetin (Tekno Com)

Konuşma konusu: Dizüstü bilgisayar onarımı ve sorun giderme

13.30-14.30 Dr. Sala Ruşen Halepmollasi (Tübitak Bilgem).

Tartışma konusu: Bulut Bilişim, Büyük Veri ve yapay zeka uygulamaları

13.30-14.30 Dr. Öğr. Gör. Ulaş Vural (Kocaeli Sağlık Üniversitesi)

Tartışma konusu: Bulut Bilişim, Büyük Veri ve yapay zeka uygulamaları

14.30-15.00 Serhat Duyar (Bilişim Vadisi)

Konuşma konusu: teknolojik girişimcilik

15:00-15:30 Yavuz Kuş (Fonangel)

Konuşma konusu: Teknoloji girişimcilerinin kitlesel fonlamaya erişimi

3. Gün 26 Mayıs 2024

10.00 Fuarın Açılışı

1.30-14.00 Prof. Dr. Yusuf Sinan AKGÜL (Gebze Teknik Üniversitesi)

Konuşma konusu: Endüstride – Endüstride yapay zeka

14.00–14.30 Ahmet Murat NUHOĞLU (Hamle Teknoloji Grubu)

Tartışma konusu: dijital dönüşüm

14.30–15.00 Salih Kükrek (SANLAB)

Konuşma konusu: teknolojide girişimcilik

FUAYEDE BULUNMAKTADIR

Seminerlerin yanı sıra Kongre Merkezi fuayesinde IT standları kurulacaktır. SANLAB Öğrenme Teknolojileri, Seyir Mobil, Petran Bilgi Teknolojileri, Prodos Bilgi Sistemleri, Asus Business gibi firmalar ürünlerini sergileyecek ve teknolojilerini tanıtacak. Ve ayrıca

Kocaeli Bilim Merkezi girişindeki çadır alanında, Bilim Merkezi'nde sanal gerçeklik gözlükleri, yapay zeka uygulama örnekleri, 3 boyutlu yazıcı ve 3 boyutlu kalem uygulamaları ile robotik sergisi ile sanal tur etkinliği düzenlenecek. Fuaye alanında Mcs Office çözümleri, 3D yazıcı çözümleri, 3D baskı deneyimleri ve 3D tarayıcı çözümleri de vatandaşların ilgisine sunulacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir