Nilüfer'de 23 Nisan kutlaması doyasıya yaşandı – GÜNDEM

Nilüfer Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları gurur ve coşku dolu anlara sahne oldu. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinliklere katılan çocuklar kutlamanın mutluluğunu doyasıya yaşadı. Yüce Meclis'in kuruluşunun 104'üncü yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadığını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, şöyle konuştu: “Atalarımızın bugünlere bıraktığı çocuklarımıza bırakacağımız en kıymetli miras, özgür ve özgür bir miras olacaktır. Adil ülke Türkiye.” Nilüfer Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinlikler Nilüferlileri sevindirdi.
Nilüfer'de kutlamalar Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda Halkevi'nin önünde gerçekleşti. Kutlamalar kapsamında ilk kez Atatürk anıtı önüne çelenk koyma töreni düzenlendi. Çelenk törenine Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve eşi Nuray Özdemir, eski CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, CHP İlçe Başkanı Nilüfer Özgür Şahin, Nilüfer Kent Konseyi üyeleri, eski belediye başkanı Nilüfer Turgay Erdem, liderler, çok sayıda temsilci katıldı. Taç törenine sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti. Bugünün Türk milletinin gurur günü olduğunu belirten Başkan Özdemir, şunları söyledi: “Türk milletinin egemenliğini ilan ettiği ve Meclisimizin kurulduğu günden bu yana 104 yıl geçti ama sevincimiz ilk günkü sevinciyle eş değerdedir. 104 yıl önce bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk milletinin hiçbir boyunduruğu kabul etmeyeceğini dost ve düşmanlara göstermişti. “23 Nisan 1920'de Yüce Meclisimizi açan, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu ilan eden Atamızı, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bugün bir kez daha anıyoruz.”
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bu günü geleceğimizin çocuklarına armağan ettiğini belirten Başkan Şadi Özdemir, şunları söyledi: “Atamaz'ın bu anlamlı günü çocuklara armağan etmesi, onlara olan güveninin en önemli göstergesidir. “Bu ülkede yaşayan tüm çocuklarımızın tüm haklarını korumak ve bu topraklardaki her çocuğun aynı fırsatlara sahip olmasını sağlamak için mücadele edeceğiz” dedi.
Başkan Şadi Özdemir, konuşmasını “Cumhuriyetimize her zamankinden daha sıkı sahip çıkacağız ve sahip çıkacağız” diyerek tamamladı.
Taç töreninin ardından meydanda renkli kutlamalar yaşandı. Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Özlem Yılmaz, çocuklar adına yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yaşadığımız ülkede farklı kesimlerden çocukların temsil edilmesini, haklarının gündeme gelmesini istiyoruz. ve karşılaşılan sorunlara çözüm aranacaktır. “Biz çocuklar kendilerini ilgilendiren konulardaki kararlara katılabilmeliyiz” dedi.
Konuşmaların ardından Nilüfer Çocuk Korosu sahne aldı. Çocuklar koronun hareketli parçalarıyla bayramı kutluyor; Baloncuk gösterilerinden, zumba ve sihirbaz gösterilerinden keyif aldım. Belediye Başkanı Şadi Özdemir de etkinliklere katılarak çocukların sevincine ortak oldu.
Sahada günlük aktivitelere katılan çocuklar bayram sevincini doyasıya yaşadı. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir