Öğretmen Kızıldeniz'e gömüldü! Husiler görüntüleri paylaşıp tehdit etti: Daha büyüğü geliyor!

Yemen'deki Husiler, Kızıldeniz'de düzenlediği saldırıda Tutor gemisini batırdı. Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri, hedeflenen geminin görüntülerini 13 Haziran'da sosyal medya hesaplarında yayınlayarak, geminin “İsrail limanlarına erişimin yasaklanması” kararını ihlal ettiğini iddia etti.

Seri, Yunan şirketine ait Liberya bandıralı gemiye “iki silahlı insansız deniz aracıyla saldırı gerçekleştirildiğini” söyledi.

YENİ TEHDİT: “EN BÜYÜK ŞEY GELECEK”

Yahya Seri: “Daha büyüğü gelecek, daha fazlası olacak.” dedi.

Tutor adlı geminin ana güvertesi ve orta kısmındaki saldırı kayıtları, geminin uğradığı hasarın boyutunu ortaya koyuyor.

kjhklsh

Geminin hasar nedeniyle 18 Haziran'da battığı öğrenildi.

KIZILDENİZ'DE DURUM

Yemen'de İran destekli Husiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki olarak 31 Ekim 2023'ten bu yana İsrail şirketlerine bağlı olduğunu söyledikleri Yemen açıklarında ticari gemilere el koyuyor ve bazılarına insansız araçlarla saldırıyor. hava araçları ve füzeler.

gfhfj

Husilerin eylemleri nedeniyle birçok gemicilik şirketi Kızıldeniz seferlerini durdurma kararı aldı.

ABD, küresel deniz ticaretinin güvenliğinin sağlanması gerekçesiyle 18 Aralık 2023'te Husi güçlerine karşı bir grup ülkenin katılımıyla “Refah Muhafızı Operasyonu” adı verilen çok uluslu bir “deniz görev gücü” kurulduğunu duyurdu. tehlikede.

jjhlş

ABD ve İngiltere'nin Yemen'de kontrolü altındaki bölgelere yönelik saldırılarının ardından Husiler, bu ülkelerden gelen tüm gemileri hedef alacaklarını açıkladı.

gfdg

(AA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
“Hapishanede intihara teşebbüs etti, çırılçıplak soydular…”
Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 terörist etkisiz hale getirildiBakan Yerlikaya açıkladı: 4 terörist etkisiz hale getirildi
İfade “Pavyonda 4 erkeği karşı karşıya getiren 'felaket'in erkek olduğu ortaya çıktı” açıklaması sosyal medyayı salladı! Gerçek daha sonra ortaya çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir